fbpx
fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych

Poradnik

data publikacji

5 grudnia 2019

czas czytania

5 min

kategoria

tagi

fotowoltaika

Fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych

Wspólnota mieszkaniowa może mieć własną elektrownię słoneczną na dachu i produkować energię, z której korzysta kolektywnie. Instalacja fotowoltaiczna zasila części wspólne budynku, czyli m.in. oświetlenia klatek, terenu zew., podziemnego parkingu czy pracy wind. Fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych to dobre i łatwo dostępne rozwiązanie.

Wydaje Ci się, że nie możesz korzystać z energii słonecznej, bo mieszkasz w budynku wielorodzinnym, a nie w samodzielnym domu z własnym dachem? Nic bardziej mylnego – fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla wspólnot mieszkaniowych.

Jakie są korzyści inwestycji w instalację fotowoltaiczną? Energia elektryczna zużywana jest na potrzeby części wspólnych budynków, np. oświetlenia zewnętrznego terenu czy klatek schodowych, a nadwyżki są przekazywane do sieci operatora. Wspólnota odbiera je później w formie opustów w kolejnym okresie rozliczeniowym.

W ten sposób działa np. instalacja o mocy 16,78 kWp, którą Twoja Energia zamontowała dla wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Dickensa na warszawskiej Ochocie. Jej szacowana roczna produkcja to aż 14 990 kWp – to oszczędności rzędu 9 000 złotych rocznie. Instalacja ta podnosi wartość budynku, produkując darmową energię elektryczną.

Do tego wspólnota mieszkaniowa skorzystała z dotacji warszawskiej i otrzymała ją w maksymalnym wymiarze 15 000 zł. We wrześniu w stolicy ruszył kolejny nabór wniosków na dofinansowania fotowoltaiki z urzędu miasta. Można otrzymać do 15 000 zł bezzwrotnej dotacji. Nasi specjaliści wypełnią za Was wszelkie formalności. Inwestycję poprzedza analiza zużycia energii w celu dobrania optymalnej wielkości instalacji fotowoltaicznej.

Instalacja fotowoltaiczna może być również połączona z aplikacją mobilną – tak, żeby każdy członek wspólnoty mógł przeglądać jej stan i zapoznać się z bieżącymi parametrami pozyskiwanej energii. To rozwiązanie nowoczesne i gwarantujące oszczędności.

Wiemy jak trudny jest wybór właściwego wykonawcy…

Chcemy Ci pomóc podjąć tę decyzję tak abyś miał pewność, że jest właściwa. W tym celu przygotowaliśmy przewodnik „5 kroków do darmowego prądu ze słońca”. Zapoznaj się z nim klikając w poniższe linki:

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

najpopularniejsze artykuły

najnowsze artykuły

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!
Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.