fbpx
fotowoltaika kalkulator

Fotowoltaika kalkulator

Jakiej instalacji potrzebuję?

Ile paneli potrzebuję? Jaka będzie wysokość dotacji i ulgi podatkowej? Jaki będzie orientacyjny koszt? Kalkulator fotowoltaiki da Ci odpowiedź na te pytania. Jeśli będziesz potrzebował więcej szczegółów skontaktuj się z nami.

fotowoltaika dla domu FAQ ikona
Najczęstsze pytania

faq - fotowoltaika kalkulator

instalacja

Ilość paneli zależy od zapotrzebowania na energię i wydajność samych paneli. Ważne jest, aby panele były maksymalnie wykorzystane i w pełni pokrywały nasze potrzeby energetyczne. Nie warto ponosić zbędnych wydatków, ponieważ wydłużają one okres zwrotu z inwestycji, czyli czas, w którym suma oszczędności wynikających ze zmniejszenia rachunków za energię będzie równa kosztom instalacji.

Kiedy inwestycja zwróci się całkowicie, oszczędności wynikające z braku opłat za prąd będą już czystym zyskiem. Niewątpliwie zysk pojawi się szybciej i będzie większy, jeśli instalacja zostanie precyzyjnie dobrana do rzeczywistych potrzeb. W związku z tym nie warto montować zbyt dużej instalacji, jeśli nie planujemy zwiększenia zapotrzebowania na energię. Nadwyżki energii przepadną, jeśli nie wykorzystamy ich w ciągu danego roku.

Ilość paneli pomoże Ci określić nasz kalkulator fotowoltaiki, który znajdziesz powyżej.

Montaż fotowoltaiki możliwy jest na większości dachów. Mogą to być zarówno dachy płaskie jak i dachy spadziste. W Polsce panele najczęściej montuje się na następujących pokryciach: blachodachówka, blacha trapezowa, dachówka ceramiczna, papa, gont bitumiczny. Montaż na eternicie wymaga dodatkowej konsultacji.

W Polsce największą roczną produkcję energii z instalacji fotowoltaicznej uzyskuje się przy kącie nachylenia dachu wynoszącym 35 stopni. Na dachach płaskich lub o innym spadku, panele układane są na stelażach korygujących ich nachylenie.

Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu Na jakich dachach możliwy jest montaż paneli fotowoltaicznych?

Uruchomienie domowej fotowoltaiki podłączonej do sieci elektrycznej to bardzo prosty proces. Po zakończeniu montażu do Zakładu Energetycznego składane jest zgłoszenie. Odbiór instalacji powinien nastąpić w terminie 30 dni od daty zgłoszenia. Zakład energetyczny wymienia na własny koszt licznik energii na tzw. licznik dwukierunkowy, weryfikuje poprawność podłączenia instalacji i wydaje zgodę na jej uruchomienie. Twoja Energia przygotowuje dla Klienta wszelkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia instalacji oraz koordynuje cały proces.

Sprawdź jak dużej instalacji potrzebujesz korzystając z naszego kalkulatora fotowoltaiki powyżej.

Dobrze dobrana instalacja sprawia, że Twoje rachunki za prąd będą sprowadzały się wyłącznie do opłat stałych, a koszt zakupu prądu wyniesie 0 zł.

Sam montaż fotowoltaiki w Warszawie o mocy kilku kilowatów trwa 1 – 2 dni. Taki montaż możemy zrealizować w ciągu 10 dni od dziś.

Finanse

Zarys kosztu instalacji pozwoli Ci określić nasz kalkulator fotowoltaiki. Koszt zakupu instalacji zależy od wielu czynników m.in. od:

  • rodzaju wykorzystanych komponentów,
  • sposobu montażu paneli (instalacja naziemna jest droższa od instalacji dachowej),
  • rodzaju dachu (montaż na dachu płaskim jest zazwyczaj droższy od montażu na dachu spadzistym),
  • rodzaju pokrycia dachowego (montaż na dachu pokrytym blachodachówką jest tańszy niż montaż na dachu pokrytym dachówką ceramiczną)

Do szczegółowej wyceny potrzebujemy wiedzieć więcej o Twojej lokalizacji i potrzebach. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać darmową wycenę.

Nasz kalkulator fotowoltaiki uwzględnia wielkość dotacji z programu „Mój prąd” oraz odliczenie od podatku. W 2021 roku jest planowany kolejny nabór, jednak nie znamy jeszcze jego szczegółów. Ministerstwo Klimatu zapewnia, że po ogłoszeniu naboru będzie można składać wnioski o refundację kosztów instalacji podłączonych do sieci energetycznej na przełomie roku.

Kalkulator oblicza również wielkość ulgi termomodernizacyjnej dla pierwszego progu podatkowego. Odliczenie od podatku jest możliwe w ciągu 6 lat od pierwszego wydatku.

Oczywiście! Oferujemy raty 0% na zakup każdej instalacji.

Tak, dlatego tak wiele osób decyduje się na montaż instalacji. Jak każda inwestycja ma swój okres zwrotu zainwestowanych środków. W zależności od wielkości instalacji, zastosowanych rozwiązań i pozyskanych dotacji okres ten może wahać się między 5 a 7 lat. Sprawdź szacunkowy koszt instalacji korzystając z naszego kalkulatora fotowoltaiki.

  • Okres zwrotu zależy od wielu czynników: kosztów instalacji, spodziewanego wzrostu cen, wielkości instalacji, i innych. Można przyjąć, że realny okres zwrotu powinien zmieścić się w przedziale 5-7 lat.

użytkowanie

Wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej powinny prawidłowo działać przez okres ponad 25 lat.

Panele: 12 lat na wady materiałowe, gwarancja liniowa i skokowa na krzywą spadku mocy (spadek max 0,7 % rocznie; min. 90% mocy po 12 latach; min. 82% mocy po 25 latach)

Falownik: Fronius – 7 lat (z możliwością przedłużenia do 15 lat); Socomec – 5 lat; SMA – 5 lat (z możliwością przedłużenia do 25 lat)

Montaż instalacji: 10 lat

 

 

Panele fotowoltaiczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w prąd stały. Falownik przetwarza go następnie w prąd zmienny o parametrach identycznych jak ten w zwykłym gniazdku elektrycznym.

Więcej o działaniu instalacji dowiesz się z naszego poradnika.

Nie. Instalacja nie wymaga również konserwacji. W razie konieczności odpowiadamy na Państwa telefony 7 dni w tygodniu, lub zapraszamy do naszej siedziby – Twoja Energia sp. z o.o. Fotowoltaika Warszawa – ul. Felińskiego 1.

W pochmurny dzień produkcja z paneli stosowanych przez Twoją Energię może wynieść nawet 40% produkcji uzyskiwanej w dzień bezchmurny.

Zimą instalacja również produkuje prąd. W półroczu październik – marzec instalacja fotowoltaiczna wytwarza ok 30% energii wytwarzanej w skali roku.

Parametry produkcji instalacji możesz obejrzeć na żywo tutaj.

Promocje

promocje - fotowoltaika kalkulator

Chcemy dać Ci pewność, że nasza oferta jest nalepsza, dlatego przygotowaliśmy wyjątkowe promocje. Sprawdź nasz kalkulator fotowoltaiki, a potem promocje i korzystaj podwójnie z darmowego prądu ze słońca… w promocji!

0 zł za prąd na rachunku! Gwarantujemy!
W pierwszym roku funkcjonowania Twojej instalacji fotowoltaicznej pokrywamy w całości koszt zakupu prądu jeżeli Twój rachunek (z wyłączeniem opłat stałych) będzie wyższy niż 0 zł.

* – promocja obowiązuje od 15.09.2020 po zaakceptowaniu regulaminu

Gratis! Ubezpieczenie, przegląd i serwis

W pierwszym roku funkcjonowania Twojej instalacji otrzymujesz od nas ubezpieczenie od wszystkich ryzyk na pełną wartość inwestycji, a po jego upływie darmowy przegląd i ewentualny serwis.

10 lat! Przedłuż gwarancję na montaż

Podpiszmy umowę w ciągu najbliższych

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

a otrzymasz przedłużoną gwarancję na montaż!

Ikona doradztwa i kontaktu instalatora fotowoltaiki

Kontakt

Twoja Energia sp. z o.o.
ul. Felińskiego 40/1

Aby otrzymać wycenę podaj nam swój numer poniżej, a oddzwonimy do Ciebie, lub odwiedź podstronę Wycena.

Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.