fbpx

Poradnik

data publikacji

26 września 2019

czas czytania

5 min

kategoria

tagi

fotowoltaika

Kolejne ułatwienia dla fotowoltaiki: Mój Prąd zwolniony z podatku dochodowego

Ministerstwo Finansów poinformowało, że dofinansowania z programu “Mój Prąd” zostaną zwolnione z podatku dochodowego dla osób fizycznych. Podsumowujemy dla was kolejne ułatwienia dla prosumentów w Polsce.

Resort finansów opublikował objaśnienia podatkowe, zgodnie z którymi program Mój Prąd będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych. Oznacza to, że dofinansowanie będzie wynosić realnie 5 tys. zł, a nie 4,1 tys. zł oraz nie będzie trzeba wykazywać go w zeznaniu rocznym.

“Jest to jedna z preferencji podatkowych, wprowadzonych od 1 stycznia 2019 r., której celem jest zachęcenie podatników do zaangażowania się w walkę ze smogiem. Zwolnienie obejmuje świadczenia przekazane na realizację ww. programów w budynku mieszkalnym jednorodzinnym już istniejącym oraz nowo budowanym. Ustawa PIT definiując budynek mieszkalny jednorodzinny odsyła do postanowień art. 3 pkt 2a ustawy – Prawo budowlane. Zwolnienie to obejmuje dotacje wypłacane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Mój Prąd” na instalację paneli fotowoltaicznych, które mają służyć budynkom mieszkalnym jednorodzinnym” – informuje Ministerstwo Finansów.

Celem programu “Mój Prąd” jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji w Polsce. Obejmuje on inwestycje zakupu i montażu instalacji o mocy od 2 kW do 10 kW. Program dotyczy tylko budynków mieszkalnych.

Nabór wniosków o dotacje z programu ruszył 30 sierpnia i potrwa do 20 grudnia obecnego roku. Program “Mój Prąd” prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Łączny budżet programu „Mój Prąd” zakłada 1 mld zł, co powinno wystarczyć dla 200 tys. prosumentów. NFOŚiGW zakłada, że środki będą wydatkowane do 2025 r.

Nasi specjaliści wypełnią za Was wszelkie formalności.

Wiemy jak trudny jest wybór właściwego wykonawcy…

Chcemy Ci pomóc podjąć tę decyzję tak abyś miał pewność, że jest właściwa. W tym celu przygotowaliśmy przewodnik „5 kroków do darmowego prądu ze słońca”. Zapoznaj się z nim klikając w poniższe linki:

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

najpopularniejsze artykuły

najnowsze artykuły

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!
Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.