fbpx

Blog

data publikacji

12 stycznia 2019

czas czytania

5 min

Od nowego roku niższy PIT przy zakupie instalacji fotowoltaicznej

Od 1 stycznia 2019 r. każdy właściciel (oraz współwłaściciel) jednorodzinnego domu mieszkalnego może odliczyć koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej od dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem PIT. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. złotych. Jeżeli w pierwszym roku podatkowym podatnik nie ma możliwości odliczenia pełnego kosztu zakupu instalacji, wówczas odliczeń można dokonywać łącznie przez 6 lat aż do osiągnięcia maksymalnej kwoty 53 tys. zł.

Kto może na tym skorzystać?

Nowa ulga podatkowa przysługuje osobom fizycznym rozliczających się w ramach podatku liniowego, według skali podatkowej oraz na zasadzie ryczałtu.

Ile zaoszczędzisz?

Z doświadczenia Twojej Energii wynika, że średnia moc instalacji optymalnie dobranej do potrzeb rodziny mieszkającej w domu jednorodzinnym wynosi około 7 kW. Dzięki nowej uldze podatkowej rzeczywisty koszt zakupu takiej instalacji będzie niższy nawet o 18, 19 lub w niektórych przypadkach o 33 proc.

Przy tak znaczącym spadku kosztów instalacji fotowoltaicznej, okres zwrotu z inwestycji skraca się do zaledwie paru lat. To zwyczajnie się opłaca: dostajemy jednocześnie czysty zysk i czystą energię.

Umów się na bezpłatną wizytę

Zachęcamy do kontaktu z nami. Przedstawiciele Twojej Energii chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i umówią się na bezpłatną wizytę w celu przygotowania oferty starannie dopasowanej do Państwa potrzeb energetycznych. Jesteśmy polecanym dostawcą rozwiązań dla prosumentów, skoncentrowanym na oczekiwaniach klienta i towarzyszymy mu na każdym etapie inwestycji.

Wiemy jak trudny jest wybór właściwego wykonawcy…

Chcemy Ci pomóc podjąć tę decyzję tak abyś miał pewność, że jest właściwa. W tym celu przygotowaliśmy przewodnik „5 kroków do darmowego prądu ze słońca”. Zapoznaj się z nim klikając w poniższe linki:

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!
Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.