fbpx
Jak skorzystać z programu "Mój prąd"

Poradnik

data publikacji

23 listopada 2019

czas czytania

5 min

kategoria

tagi

fotowoltaika

Jak skorzystać z programu „Mój prąd”?

Rządowy program “Mój Prąd” cieszy się coraz większym zainteresowaniem – w listopadzie 2019 wypłacono już łącznie ponad 25 mln zł dofinansowań. Całkowity budżet programu wyniesie aż 1 mld zł. To oznacza, że 975 mln zł jest ciągle do wzięcia! Dowiedz się jak skorzystać z programu „Mój prąd” i zgłoś się do nas. Pomożemy Ci złożyć wniosek i załatwić wszystkie formalności. Ty też możesz skorzystać z dotacji i obniżyć rachunki za energię.

Program “Mój Prąd” ma przyczynić się do powstania 200 tys. nowych mikroinstalacji w Polsce. Osoby zainteresowane założeniem instalacji fotowoltaicznych mogą liczyć na dofinansowanie 50 proc. kosztów. Maksymalna kwota dotacji wynosi 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Kto może być beneficjentem programu “Mój Prąd”?

Program jest skierowany do gospodarstw domowych – mogą z niego skorzystać na razie tylko osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby. W przyszłości możliwe, że objęte zostaną nim też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

“Mój Prąd” – jaka instalacja?

Wsparciem są objęte instalacje fotowoltaiczne o mocy 2-10 kW – to rozmiary instalacji spełniające potrzeby energetyczne nawet dużych gospodarstw domowych.

Kto prowadzi program “Mój Prąd”?

Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej.

Terminy składania wniosków

Nabór wniosków ruszył 30 sierpnia 2019 r. i – z przerwą świąteczną – będzie kontynuowany do wyczerpania środków.

Czy “Mój Prąd” jest opodatkowany?

Dofinansowanie jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Realnie wynosi 5 tys. zł i nie trzeba wykazywać go w zeznaniu rocznym. 

Czy “Mój Prąd” można łączyć z dotacją warszawską

Dofinansowania nie będzie można łączyć z innymi programami dotacji fotowoltaiki. Podobnie nie można łączyć programu “Mój Prąd’ z dofinansowaniem w programie “Czyste Powietrze” ani skorzystać z ulgi rolnej. 

Część kosztów, których nie pokrywa dotacja można natomiast odliczyć od podatku dochodowego.

“Mój Prąd” – dokumentacja

Do wniosku o dotację należy dołączyć:

– fakturę za zakup i montaż instalacji,

– dowód zapłaty faktury,

– dokument potwierdzający instalację licznika dwukierunkowego wraz z danymi identyfikacyjnymi konkretnej umowy kompleksowej.

Wnioski można składać zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Okazuje się jednak, że wiele osób ma poważne problemy z ich wypełnieniem – aż 21 proc. zostało dotychczas odrzuconych. Dlatego nasi specjaliści skompletują za Ciebie całą dokumentację i dopilnują wszystkich formalności – mamy 100 proc. skuteczność.

Czy można otrzymać dofinansowanie na instalację kupioną na kredyt?

Tak, należy przedstawić tylko potwierdzenie banku albo oświadczenie wykonawcy, że faktura została opłacona (ewentualnie kopię faktury opatrzoną adnotacją “zapłacono przelewem”).

Co pokrywa “Mój Prąd”?

Dofinansowanie pokrywa koszty instalacji (paneli fotowoltaicznych i inwertera (falownika) z niezbędnym oprzyrządowaniem) i montażu. 

Czy z dotacji można pokryć rozbudowę istniejącej już instalacji?

Nie. Dotacja jest udzielana tylko na nowe urządzenia (wyprodukowane nie później niż 24 miesiące przed instalacją) i nie dotyczy wzrostu mocy na istniejącej instalacji.

Czy można otrzymać dofinansowanie na więcej niż jedną instalację?

Tak, istnieje możliwość złożenia więcej niż jednego wniosku. 

Jak skorzystać z programu “Mój Prąd”?

Wystarczy zadzwonić pod nr 22 633 82 75. Przygotujemy ofertę i niezbędną dokumentację od ręki.

Inne artykuły o dotacji Mój prąd to:

Po jakim czasie zwróci się instalacja z dotacją programu mój prąd

Wiemy jak trudny jest wybór właściwego wykonawcy…

Chcemy Ci pomóc podjąć tę decyzję tak abyś miał pewność, że jest właściwa. W tym celu przygotowaliśmy przewodnik „5 kroków do darmowego prądu ze słońca”. Zapoznaj się z nim klikając w poniższe linki:

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

najpopularniejsze artykuły

najnowsze artykuły

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!
Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.