fbpx
Twoja-Energia-ikona-najczesciej-zadawane-pytania

Poradnik

Najczęściej zadawane pytania

czas czytania

1 min

kategoria

Czy podczas nieobecności w domu zakład będzie płacił za energię sprzedaną do sieci?

Zgodnie z zasadą net-meteringu (system opustów) energia oddana do sieci podczas nieobecności mieszkańców domu pomniejszy rachunki za zakup energii w rocznym okresie rozliczeniowym. Jeżeli w takim rocznym okresie nie będzie wykorzystana cała wyprodukowana energia i pozostanie nadwyżka, to można ją wykorzystać tylko przez rok od daty produkcji – po roku niewykorzystana energia przepada. Osoba fizyczna nie ma możliwości odsprzedaży nadwyżek energii wyprodukowanych w mikroinstalacji.

Inne najczęściej zadawane pytania

Panele fotowoltaiczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w prąd stały. Falownik przetwarza go następnie w prąd zmienny o parametrach identycznych jak ten w zwykłym gniazdku elektrycznym. Więcej przeczytasz w artykułach „Fotowoltaika jak to działa?”
Fotowoltaika cena – koszt zakupu instalacji zależy od wielu czynników m.in. od: rodzaju wykorzystanych komponentów, sposobu montażu paneli (instalacja naziemna jest droższa od instalacji dachowej), rodzaju dachu (montaż na dachu płaskim jest zazwyczaj droższy od montażu na dachu spadzistym), rodzaju pokrycia dachowego (montaż na dachu pokrytym blachodachówką jest tańszy niż montaż na dachu pokrytym dachówką ceramiczną). Wstępnie koszt instalacji można oszacować przy pomocy naszego kalkulatora. Więcej przeczytasz w artykule „Od czego zależy cena instalacji fotowoltaicznej?” Skontaktuj się z nami i poproś o ofertę dla Ciebie!
Zimą instalacja również produkuje prąd. W półroczu październik – marzec instalacja fotowoltaiczna wytwarza ok 30% energii wytwarzanej w skali roku. Przeczytaj „Dlaczego warto założyć fotowoltaikę zimą?„
Montaż instalacji o mocy kilku kilowatów trwa 1 – 2 dni. Więcej na temat montażu przeczytasz w artykule „Jak wygląda montaż instalacji fotowoltaicznej?„
W Polsce największą roczną produkcję energii z instalacji fotowoltaicznej uzyskuje się przy kącie nachylenia dachu wynoszącym 35 stopni. Na dachach płaskich lub o innym spadku, panele układane są na stelażach korygujących ich nachylenie.
Montaż paneli pv możliwy jest na większości dachów. Mogą to być zarówno dachy płaskie jak i dachy spadziste. W Polsce panele najczęściej montuje się na następujących pokryciach: blachodachówka, blacha trapezowa, dachówka ceramiczna, papa, gont bitumiczny. Montaż na eternicie wymaga dodatkowej konsultacji.
Utrata wydajności wynosi ok. 0,5% – 0,7% rocznie. Producent paneli wykorzystywanych przez Twoją Energię udziela klientowi gwarancji na ćwierć wieku – po 25 latach panele posiadają minimum 82% pierwotnej wydajności.

0 zł za prąd na rachunku! Gwarantujemy!

Pokrywamy w całości koszt zakupu prądu jeżeli Twój rachunek (z wyłączeniem opłat stałych) będzie wyższy niż 0 zł. Sprawdź szczegóły promocji w sekcji Promocje.

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia z tej dziedziny. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Zimowa promocja trwa!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.