fbpx
Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne

Poradnik

data publikacji

7 sierpnia 2020

czas czytania

5 min

kategoria

tagi

fotowoltaika

Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne – do 53 tys. zł

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne. Każdy właściciel (oraz współwłaściciel) jednorodzinnego domu mieszkalnego może odliczyć koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej od dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem PIT. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. złotych. Jeżeli w pierwszym roku podatkowym podatnik nie ma możliwości odliczenia pełnego kosztu zakupu instalacji, wówczas odliczeń można dokonywać łącznie przez 6 lat aż do osiągnięcia maksymalnej kwoty 53 tys. zł.

Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne – kto może na tym skorzystać?

Nowa ulga podatkowa przysługuje osobom fizycznym rozliczających się w ramach podatku liniowego, według skali podatkowej oraz na zasadzie ryczałtu. W przypadku małżonków, limit 53 tys. zł dotyczy każdego z nich oddzielnie.

Gdy kwota odliczenia jest wyższa od rocznego dochodu, to nadwyżkę można odliczyć w kolejnych latach. Nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Ile zaoszczędzisz?

Z doświadczenia Twojej Energii wynika, że średnia moc instalacji optymalnie dobranej do potrzeb rodziny mieszkającej w domu jednorodzinnym wynosi około 7 kW. Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne sprawia, że rzeczywisty koszt zakupu takiej instalacji będzie niższy nawet o 18-19%, a w niektórych przypadkach o 33 proc.

Przy tak znaczącym spadku kosztów instalacji fotowoltaicznej, okres zwrotu z inwestycji skraca się do zaledwie paru lat. To zwyczajnie się opłaca: dostajemy jednocześnie czysty zysk i czystą energię.

Umów się na bezpłatną wizytę

Zachęcamy do kontaktu z nami. Przedstawiciele Twojej Energii chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i umówią się na bezpłatną wizytę oraz przygotują ofertę starannie dopasowaną do Państwa potrzeb energetycznych. Jesteśmy polecanym dostawcą rozwiązań dla prosumentów. Koncentrujemy się na dobrych relacjach z klientami i towarzyszymy im na każdym etapie inwestycji.

Wiemy jak trudny jest wybór właściwego wykonawcy…

Chcemy Ci pomóc podjąć tę decyzję tak abyś miał pewność, że jest właściwa. W tym celu przygotowaliśmy przewodnik „5 kroków do darmowego prądu ze słońca”. Zapoznaj się z nim klikając w poniższe linki:

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

najpopularniejsze artykuły

najnowsze artykuły

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!
Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.