fotowoltaika dla firm realizacja firma artgum
data realizacji
4 sierpnia 2020
lokalizacja
Pułtusk - Mazowieckie
Typ instalacji
moc
50 kWp

Instalacja fotowoltaiczna 50 kWp – firma Artgum

Instalacja fotowoltaiczna 50 kWp została zbudowana na dachach firmy ARTGUM, która jest działającym od 1988 roku producentem spodów obuwniczych. Wytwarza wysokiej jakości podeszwy polieterowe oraz termokauczukowe, które produkowane są przy pomocy wtryskarek. Koszty energii, to jeden z głównych kosztów firmy i ich szansa na ich zmniejszenie przy pomocy własnej elektrowni słonecznej była od pewnego czasu planowana przez właściciel.

Do Twojej Energii trafili z internetu, bo materiały na stronie pozwoliły oszacować wstępne koszty mini elektrowni słonecznej i zaplanować inwestycję. Rozmowa z naszym konsultantem utwierdziła ich w przekonaniu, że warto, pomysł jest realny i można szybko go zrealizować.

Na podstawie rachunków za prąd i zdjęć z drona oszacowaliśmy wielkość instalacji potrzebną do zasilania wtryskarek, jednak okazało się, że jest niż przewidywane ustawą OZE – 50 kW. Za względu na obowiązujące przepisy musieliśmy się ograniczyć wielkość inwestycji z nadzieją, że kiedyś instalacja zostanie rozbudowana.

Instalacja składa się ze 174 paneli polikrytalicznych i została rozłożona na dachach 3 budynków. Każda część instalacji jest obsługiwana jest przez osoby falownik.

Do montażu elektrowni słonecznej wykorzystaliśmy:

✅ 173 panele polikrystaliczne,

✅ inwerter,

✅ system montażowy.

Instalacja fotowoltaiczna 50 kWp produkuje około 50 000 kWh energii.

Możesz mieć taką instalację nawet w ciągu 10 dni od dzisiaj!

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia z tej dziedziny. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.