fbpx
data publikacji
8 marca 2021
czas czytania
5 min
kategoria
tagi
fotowoltaika

Dotacja warszawska na fotowoltaikę i pompę ciepła

Dotacja warszawska na fotowoltaikę to bezzwrotne środki na inwestycje rozwiązania OZE z Urzędu Miasta St. Warszawa. Jeśli mieszkasz w Warszawie i planujesz zakup fotowoltaiki i/lub pompy ciepła w 2023 roku, to możesz na nie uzyskać aż 25000 zł. Wnioski można składać do 1 września 2022 do 31 marca 2023.

Naszą ofertę fotowoltaiki, która może być sfinansowana z dotacji warszawskiej znajdziesz na podstronie Fotowoltaika Warszawa.

Kto może skorzystać z dotacji warszawskiej na fotowoltaikę?

Ze środków skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy, ale także spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz sektor finansów publicznych funkcjonujący w Warszawie. Możliwości pozyskania środków na instalacje fotowoltaiczne dla osób spoza Warszawy opisane są na stronie Fotowoltaika dofinansowanie

instalacja fotowottaiczna zrealizowana w ramach ekodotacja warszawska fot. Instalacja zrealizowana w ramach dotacji warszawskiej

Jak jest maksymalna kwota dotacji na fotowoltaikę i pompę ciepła w Warszawie?

Maksymalna kwota dotacji na fotowoltaikę i pompę ciepła w Warszawie to 25 000 zł. Wysokość dotacji zależy od mocy instalowanego systemu i wynosi 1 500 zł na każdy kW mocy instalacji, ale również po 1 000 zł na każdy kw mocy grzewczej pompy ciepła. Oznacza to, że im więcej środków zainwestujesz, z tym większej dotacji skorzystasz, ale nie więcej niż 25 000 zł.

Z jakim formami finansowania fotowoltaiki możesz łączyć dotację warszawską?

Dotację warszawską można łączyć z ulgą termoizolacyjną. To znaczy, część kosztów instalacji, które nie zostały pokryte z pieniędzy z UM, można odliczyć od podatku dochodowego. Więcej na ten temat jest w artykule „Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne – do 53 tys. zł” 

Kiedy należy składać wnioski?

Wnioski można składać od 1 września 2022 r. do 31 marca 2023 r. na planowane, ale jeszcze nie zrealizowane inwestycje. Będą one rozpatrywane po 31.03.2023 roku. 

Jak wygląda proces pozyskiwania dotacji warszawskiej?

Zgromadzenie dokumentów

 • Uzyskanie zgody właściciela lub współwłaściciela nieruchomości na realizację instalacji fotowoltaicznej,
 • Wypełnienie formularza wniosku,

Złożenie wniosku

 • Złożenie dokumentów w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej – w przypadku współpracy z Twoją Energią robimy to za Ciebie,

Analiza wniosku i podpisanie umowy

 • Gdy wszystkie dokumenty są kompletne zostajesz zaproszony na podpisanie umowy udzielenia dotacji,

Realizacja inwestycji

 • Montaż instalacji fotowoltaicznej i/lub pompy ciepła,
 • Podpisanie protokołu odbioru,
 • Wystawienie faktury VAT,
 • Zrobienie zdjęć zakończonej inwestycji – z góry i obu boków,

Rozliczenie dotacji warszawskiej

 • Wypełnienie druku rozliczenia – w przypadku współpracy z Twoją Energią robimy to za Ciebie,
 • Załączenie kopi protokołu odbioru, oryginału faktury oraz zdjęć,

Wypłata środków

 • Akceptacja dokumentów i przelew środków na konto wpisane we wniosku.

Dlaczego warto skorzystać z warszawskiej dotacji?

W przypadku dotacji warszawskie w dalszym ciągu obowiązują zasady ustalone uchwałą Rady m.st. Warszawy nr XIX/487/2019 z 26 września 2019 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji na terenie m.st. Warszawy, służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej.

W 2020 roku z środków z urzędu miasta na montaż instalacji fotowoltaicznych skorzystało 940 podmiotów, a od 2017 r. Urząd Miasta dopłacił do fotowoltaiki łącznie 3 431 podmiotom. W 2020 roku średnia wysokość dotacji na wykonanie instalacji PV wyniosła 11 225,36 zł, a średnia moc dofinansowanej instalacji fotowoltaicznej 7,48 kW. (dane uzyskane z Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej UM m.st. Warszawa). 

W czym możemy Ci pomóc?

Pomagając Ci zdobyć środki na sfinansowanie inwestycji z dotacji warszawskiej, zajmujemy się całym procesem, łącznie ze zrobieniem zdjęć z drona. Jesteśmy w tym naprawdę dobrzy! Od 2016 r. Twoja Energia złożyła dla swoich warszawskich klientów kilkaset wniosków i wszystkim przyznano dotacje! Mamy 100% skuteczność i jesteśmy jedną z najczęściej polecanych warszawskich firm montażowych. Aby dowiedzieć się więcej podaj nam swój numer a oddzwonimy, aby umówić się na rozmowę z naszym doradcą.

Zdjęcie instalacji fotowoltaicznej na dachu siedziby Twoja Energia sp. z o.o. fot. Instalacja na siedzibie firmy Twoja Energia. Obejrzyj pracę instalacji na żywo – zapraszamy do naszego biura pon.-pt. w godz. 8-17

Jaki byłby koszt fotowoltaiki w Twoim domu?
Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?