fbpx
data publikacji
8 marca 2021
czas czytania
5 min
kategoria
tagi
fotowoltaika

Dotacja warszawska na fotowoltaikę

Dotacja warszawska na fotowoltaikę to bezzwrotne środki na inwestycje wykorzystujące źródła energii odnawialnej z Urzędu Miasta St. Warszawa. Jeśli mieszkasz w Warszawie i planujesz zakup fotowoltaiki w 2022 roku, który chciałbyś sfinansować z dotacji Warszawskiej, to niestety w tym roku jest to trochę skomplikowane. Wnioski można składać do 31 marca 2022, ale prosumenci, którzy założą instalacje fotowoltaiczne założone po 1 kwietnia 2022 będą rozliczać się według nowych zasad.

Naszą ofertę fotowoltaiki, która może być sfinansowana z dotacji warszawskiej znajdziesz na podstronie Fotowoltaika Warszawa.

Kto może skorzystać z dotacji warszawskiej na fotowoltaikę?

Ze środków skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy, ale także spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz sektor finansów publicznych mieszający w Warszawie. Tożne możliwości pozyskania środków na instalacje fotowoltaiczne dla osób spoza Warszawy opisane są na stronie Fotowoltaika dofinansowanie

instalacja fotowottaiczna zrealizowana w ramach ekodotacja warszawska fot. Instalacja zrealizowana w ramach dotacji warszawskiej

Jak jest maksymalna kwota dotacji na fotowoltaikę w Warszawie?

Maksymalna kwota dotacji na fotowoltaikę w Warszawie to 15 000 zł. Wysokość dotacji zależy od mocy instalowanego systemu i wynosi 1 500 zł na każdy kW mocy, ale nie więcej niż 15 000 zł. Oznacza to, że im większy jest Twój obecny rachunek za prąd, z tym większych środków możesz skorzystać.

Z jakim formami finansowania fotowoltaiki możesz łączyć dotację warszawską?

Dotację warszawską można łączyć z ulgą termoizolacyjną. To znaczy, część kosztów instalacji, które nie zostały pokryte z pieniędzy z UM, można odliczyć od podatku dochodowego. Więcej na ten temat jest w artykule „Ulga podatkowa na instalacje fotowoltaiczne – do 53 tys. zł” Jednak najatrakcyjniejszym rozwiązaniem jest połączenie fotowoltaiki z wymianą kotła centralnego ogrzewania. Wtedy łączna wielkość dotacji może wynieść nawet 25 000 zł. Więcej w artykule „Zlikwiduj kopciucha i załóż fotowoltaikę”.

Kiedy należy składać wnioski?

Wnioski można składać od 1 września 2021 r. do 31 marca 2022 r. na planowane, ale jeszcze nie zrealizowane inwestycje. Będą one rozpatrywane po 31.03.2022 roku. Jednak, w przypadku połączenia wymiany pieca z założeniem fotowoltaiki wnioski są przyjmowane i rozpatrywane na bieżąco. Składając wniosek w 2021 roku otrzymasz dotację na 90% kosztów wymiany kotła centralnego ogrzewania na kocioł elektryczny.

Jak wygląda proces pozyskiwania dotacji warszawskiej?

Etap 1 – Zgromadzenie dokumentów

 • Uzyskanie zgody właściciela lub współwłaściciela nieruchomości na realizację instalacji fotowoltaicznej,
 • Wypełnienie formularza wniosku,

Etap 2 – Złożenie wniosku

 • Złożenie dokumentów w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej – w przypadku współpracy z Twoją Energią robimy to za Ciebie,

Etap 3 – Analiza wniosku i podpisanie umowy

 • Gdy wszystkie dokumenty są kompletne zostajesz zaproszony na podpisanie umowy udzielenia dotacji,

Etap 4 – Realizacja inwestycji

 • Montaż instalacji fotowoltaicznej,
 • Podpisanie protokołu odbioru,
 • Wystawienie faktury VAT,
 • Zrobienie zdjęć zakończonej inwestycji – z góry i obu boków,

Etap 5 – Rozliczenie dotacji warszawskiej

 • Wypełnienie druku rozliczenia – w przypadku współpracy z Twoją Energią robimy to za Ciebie,
 • Załączenie kopi protokołu odbioru, oryginału faktury oraz zdjęć,

Etap 6 – Wypłata środków

 • Akceptacja dokumentów i przelew środków na konto wpisane we wniosku.

Dlaczego warto skorzystać z warszawskiej dotacji na panele słonecznie?

Korzystając z dotacji warszawskiej, możesz uzyskać większe środki niż z programu Mój Prąd. W 2021 roku trzeci nabór wniosków programu Mój prąd rozpoczął się 1 lipca. Ponadto nawet jest nastąpią zmiany w ustawach Prawo Energetyczne i OZE, to środki z dotacji warszawskiej są na tyle duże, że nowe zasady rozliczeń dla prosumentów będą miały mniejszy wpływ na opłacalność inwestycji. 

W przypadku dotacji warszawskie w dalszym ciągu obowiązują zasady ustalone uchwałą Rady m.st. Warszawy nr XIX/487/2019 z 26 września 2019 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji na terenie m.st. Warszawy, służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej.

W 2020 roku z środków z urzędu miasta na montaż instalacji fotowoltaicznych skorzystało 940 podmiotów, a od 2017 r. Urząd Miasta dopłacił do fotowoltaiki łącznie 3 431 podmiotom. W 2020 roku średnia wysokość dotacji na wykonanie instalacji PV wyniosła 11 225,36 zł, a średnia moc dofinansowanej instalacji fotowoltaicznej 7,48 kW. (dane uzyskane z Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej UM m.st. Warszawa). 

W czym możemy Ci pomóc?

Pomagając Ci zdobyć środki na sfinansowanie inwestycji z dotacji warszawskiej, zajmujemy się całym procesem, łącznie ze zrobieniem zdjęć z drona. Jesteśmy w tym naprawdę dobrzy! Od 2016 r. Twoja Energia złożyła dla swoich warszawskich klientów kilkaset wniosków i wszystkim przyznano dotacje! Mamy 100% skuteczność i jesteśmy jedną z najczęściej polecanych warszawskich firm montażowych. Aby dowiedzieć się więcej podaj nam swój numer a oddzwonimy, aby umówić się na rozmowę z naszym doradcą.

Zdjęcie instalacji fotowoltaicznej na dachu siedziby Twoja Energia sp. z o.o. fot. Instalacja na siedzibie firmy Twoja Energia. Obejrzyj pracę instalacji na żywo – zapraszamy do naszego biura pon.-pt. w godz. 8-17

Jaki byłby koszt fotowoltaiki w Twoim domu?
Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.