mikroinwertery

Fotowoltaika z mikroinwerterami

Załóż instalację z mikroinwerterami w cenie instalacji z falownikiem łańcuchowym. Wybierz bezpieczeństwo i większą wydajność, obniż rachunki za prąd i zyskaj niezależność od podwyżek cen!

mikroinwertery

hoymiles

i PANELE LEAPTON 370W

Korzyści fotowoltaiki

dlaczego warto?
Fotowoltaika oszczędność - ikona
oszczędność

Koszt zakupu prądu z naszą instalacją to 0 zł, tak więc na Twoim rachunku pozostają tylko opłaty stałe

Niezależność
niezależność

Dzięki fotowoltaice podwyżki cen prądu więcej nie będą miały wpływu na Twoje rachunki

Fotowoltaika ekologia - ikona
ekologia

Wykorzystanie odnawialnych zasobów to  zmniejszenie smogu i emisji CO2 

Fotowoltaika inwestycja
inwestycja

Dzięki fotowoltaice Twoja nieruchomość zyskuje na wartości, a panele pracują dla Ciebie kilkadziesiąt lat

technologia ikona
Jak to działa?

Fotowoltaika z mikroinwerterami

fotowoltaika mikroinwertery jak dziala

Instalacja fotowoltaiczna z mikroinwerterami (mikrofalownikami):

 • składa się z paneli fotowoltaicznych , mikroinwerterów (pod panelami) oraz okablowania i licznika dwukierunkowego
 • panele przetwarzają energię słoneczną na prąd stały, który w mikrofalownikach jest zamieniany na prąd zmienny zasilający sprzęty w Twoim domu
 • nadmiar energii „magazynowany” jest w sieci energetycznej

Więcej szczegółów znajdziesz w sekcji Najczęściej zadawane pytania 

Korzyści instalacji z mikroinwerterami

Fotowoltaika inwestycja

większa moc

Większy uzysk mocy na dachach o różnych kątach nachylenia połaci lub częściowo zacienianych

technologia ikona

Większe bezpieczeństwo

Większe bezpieczeństwo p.poż, dzięki niższemu napięciu w przewodach prądu stałego i krótszym przewodom

Niezależność

Łatwa rozbudowa

Łatwość i niższe koszty rozbudowy instalacji o dodatkowe panele i mikroinwertery. Możliwość rozłożenia inwestycji w czasie

technologia ikona
Polecane urządzenia

panele + mikroinwertery

Gotowe zestawy

Nasze gotowe zestawy to przykładowe rozwiązania, realizując zamówienia dla klientów dobieramy komponenty instalacji tak by zaspakajały ich potrzeby.

Panele LEAPTON 370W + Mikroinwertery Hoymiles
+montaż +gwarancja +ubezpieczenie +dotacja

ZESTAW 3,4 kWp

Dobry do małego domu jednorodzinnego – dla 2 osób

ZESTAW 5,0 kWp

Dobry dla rodziny 4-5 osobowej do domu jednorodzinnego

ZESTAW 9,7 kWp

Duży dom, gospodarstwo rolne lub dom z elektrycznym kotłem c.o.

W ZESTAWIE

10, 15 lub 29 japońskich paneli LEAPTON 370W, mikroinwertery Hoymiles, okablowanie, zabezpieczenia, montaż, gwarancja, ubezpieczenie, pozyskanie dotacji, przegląd po 1 roku, konsultacja p.poż, zgłoszenie do jednostki straży pożarnej

Panele: 10, 15 lub 29 paneli LEAPTON 370W
Mikroinwertery: Hoymiles HM 600 – z monitoringiem
W zestawie: Panele, mikrofalowniki, montaż, okablowanie, zabezpieczenia, gwarancja, ubezpieczenie (1 rok), przegląd i ewentualny serwis (po 1 roku)
Gwarancja: 25 lat gwarancji mocy, 15  gwarancji produktowej, 10 lat na montaż
Raty: do 120 rat 5,6 % – w celu określenia wysokość raty potrzebne są dane dotyczące zapotrzebowania na prąd i oraz parametry dachu. Skontaktuj się z nami, a dowiesz się więcej.
Montaż: w cenie montaż na: blachodachówka, blacha trapezowa, gont bitumiczny, papa.

Indywidualne rozwiązania

jakie urządzenia stosujemy?

Urządzenia w Twojej instalacji dobierzemy do zapotrzebowania Twojego domu na prąd i Twoich preferencji.

panele fotowoltaiczne

LG – 365 N1C-V5
Longi – od 310 Wp do 450 Wp
Leapton – 370 Wp
EXE SOLAR – 330 Wp
URECO – 370 Wp
Sunliniki – od 365 do 375 Wp
Sunpower – od 335 do 375 Wp

falowniki

SOLAREDGE
FRONIUS
SMA
SOFARSOLAR
AFORE
HUAWEI

montaż

Wykorzystujemy certyfikowane konstrukcje montażowe wykonane ze stali nierdzewnej, przewody spełniające obowiązujące normy i odpowiednie zabezpieczenia.

fotowoltaika dla domu FAQ ikona
Najczęstsze pytania

Co warto wiedzieć o fotowoltaice z mikroinwerterami?

montaż

Instalacje fotowoltaiczne z mikroinwerterami polecane są gdy dach ma połacie o różnych kątach nachylenia lub jest częściowo zacieniany. Dzięki mikrofalownikom możliwy jest większy uzysk mocy niż w przypadku instalacji z inwerterem łańcuchowym. Twoja Energia montuje panele z mikroinwerterami na następujących pokryciach: blachodachówka, blacha trapezowa, dachówka ceramiczna, papa, gont bitumiczny. Montaż na eternicie wymaga dodatkowej konsultacji.

Mikroinwertery warto stosować w sytuacjach kiedy:

 • dysponujemy nietypowym dachem,
 • dach jest zacieniany co najmniej w kilkunastu procentach rocznie,
 • planujemy rozbudowę instalacji,
 • zależy nam na monitorowaniu pracy każdego panelu fotowoltaicznego z osobna.

Mikrofalowników nie warto stosować jeśli planujemy wykorzystanie magazynów energii. W instalacjach z mikrofalownikami prąd stały jest zamieniany na prąd zmienny tuż przy panelach. Magazyny energii ładowane są prądem stałym i znajdują się zazwyczaj tuż przy liczniku dwukierunkowym. Mikroinwertery nie współpracują z magazynami energii.

Instalacje z mikroinwerterami Hoymile są wolne od typowych wad opisywanych przy okazji omawiania rozwiązań tego typu. W szczególności:

 • wyeliminowano ryzyko awarii wynikające z pracy w ekstremalnych warunkach atmosferyczne. Dzięki specjalnym obudowom mikroinwertery Hoymiles mają 25 lat gwarancji,
 • wyeliminowano ryzyko awarii instalacji fotowoltaiczne ze względu na dużą ilość elementów – 25 lat gwarancji mikroinwerterów oznacza, że będą one pracować bezawaryjnie dłużej niż większość paneli fotowoltaicznych, które mają 12-15 lat gwarancji na produkt.
 • wyeliminowano ryzyko powstania pożaru, którego najczęstszą przyczyną są złącza przewodów prądu stałego pod wysokim napięciem – napięcia w instalacjach z mikroinwerterami są rzędu kilkudziesięciu voltów,
 • sprawność nominalna MPPT wynosi 99,80% czyli jest porównywalna do sprawności inwerterów łańcuchowych,
 • dla instalacji do 5 kW cena instalacji z mikroinwerterami Holymiles jest porównywalna do ceny instalacji z inwerterem łańcuchowym.
Finanse

Koszt zakupu instalacji z mikrofalownikami zależy od m.in. od:

 • wielkości instalacji,
 • mocy i wydajności paneli,
 • rodzaju pokrycia dachowego (montaż na dachu pokrytym blachodachówką jest tańszy niż montaż na dachu pokrytym dachówką ceramiczną).

Do szczegółowej wyceny potrzebujemy wiedzieć więcej o lokalizacji domu i Twoich potrzebach. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać darmową wycenę.

Mikroinwertery Hoymiles mają 25 lat gwarancji produktowej, a tradycyjne inwertery łańcuchowe od 5 do 15 lat gwarancji, co oznacza, że po upływie czasu gwarancji najprawdopodobniej trzeba będzie je wymienić, co powoduje wzrost kosztów instalacji branych pod uwagę przy liczeniu zwrotu z inwestycji.

Szybszym zwrotem z inwestycji w fotowoltaikę z mikroinwerterami będą cieszyły się też młode rodziny, których zapotrzebowanie na prąd rośnie. Decydując się na tego typu instalację mogą precyzyjnie dobrać jej wielkość do aktualnych potrzeb gospodarstwa domowego. Dzięki temu nie będą produkować nadwyżek prądu i oddawać ich do sieci.

Mikroinwertery Hoymiles mogą zwiększyć wydajność instalacji fotowoltaicznej nawet o 20% przy dachach częściowo zacienianych. 20% większa wydajność oznacza, że możemy wydać na panele kilkanaście procent mniej czyli skrócić czas zwrotu z inwestycji o kilka miesięcy. Dodatkowo oszczędzamy na wydatkach na wymianę inwertera po kilku latach, bo mikroinwertery Hoymiles mają 25 lat gwarancji.

Oczywiście! Oferujemy raty 5,6 % na zakup każdej instalacji.

użytkowanie

Panele fotowoltaiczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w prąd stały. Mikroinwertery przetwarzają go w prąd zmienny o parametrach identycznych jak ten w zwykłym gniazdku elektrycznym.

Fotowoltaika z mikrofalownikami ma większą moc i wydajność na dachach, które są zacieniane w kilkunastu procentach rocznie ponieważ każdy mikroinwerter ma system śledzenia maksymalnego punktu mocy, który zapewnia, że każdy panela produkuje maksymalną w danych warunkach ilość energii. Mikrofalowniki mogą zwiększyć wydajność instalacji fotowoltaicznej nawet o 20%.

Fotowoltaika z mikroinweterami Hoymiles jest bezpieczniejsza ponieważ:
– dzięki nim wyeliminowane jest ryzyko powstania pożaru, którego najczęstszą przyczyną są złącza przewodów prądu stałego pod wysokim napięciem – napięcia w instalacjach z mikroinwerterami są rzędu kiludziesiaciu voltów,
– wyeliminowano ryzyko awarii wynikające z pracy w ekstremalnych warunkach atmosferyczne – dzięki specjalnym obudowom mikroinwertery Hoymile mają 25 lat gwarancji,
– wyeliminowano ryzyko awarii instalacji fotowoltaiczne ze względu na dużą ilość elementów – 25 lat gwarancji mikroinwerterów oznacza, że będą one pracować bezawaryjnie dłużej niż większość paneli fotowoltaicznych, które mają 12-15 lat gwarancji na produkt.

System Monitorowania Hoymiles składa się z:

 • Mikroinwerterów, które przekształcają prąd stały z paneli fotowoltaicznych na prąd przemienny jak w gniazdku oraz wysyłają dane z wyjść paneli fotowoltaicznych i bieżące własne dane operacyjne do jednostki DTU, która zapewnia lokalne monitorowanie systemu na poziomie poszczególnych paneli,
 • jednostki DTU, która zapewnia transmisję danych między mikroinwerterami Hoymiles a Serwerem Monitorowania Hoymiles (SMH), komunikacja odbywa się bezprzewodowo w paśmie 2.4 GHz. Jednocześnie jednostka DTU łączy się z Internetem przez router lub GPRS i komunikuje się z Serwerem SMH.
 • Serwer Monitorującego Hoymiles, który zbiera dane operacyjne i stan mikroinwerterów oraz zapewnia monitoring poszczególnych paneli na ekranie monitora lub telefonu.
fotowoltaika dla domu FAQ ikona
Jak zacząć?

co zrobić aby mieć instalację z mikroinwerterami?

1
porozmawiajmy

Omówmy szczegóły Twojej lokalizacji, montażu i terminów.

2
Oględziny nieruchomości

Przyjedziemy do Ciebie obejrzeć miejsce realizacji.

3
Zawarcie umowy i projekt

Poprowadzimy Cię przez formalności i techniczne szczegóły.

4
Montaż

Nasza ekipa montażowa zrealizuje instalację w Twojej lokalizacji.

5
uruchomienie

Zgłaszamy instalację do Zakładu Energetycznego, który wymienia licznik.

fotowoltaika mikroinwertery
Ekipa montująca instalację z mikroinwerterami
mikroinwertery montaż instalacji
technologia ikona

Nasze realizacje

Istniejemy od początku rynku fotowoltaiki w Polsce – od 2014 roku i realizujemy instalacje od 2 do 1000 kWp. W naszym portfolio mamy zarówno domowe mikroinstalacje (w tym te z mikroinwerterami), duże farmy fotowoltaiczne, jak i prestiżowe realizacje w centrum miast. Zobacz, co potrafimy!

Rembertów
7,8 kWp
Warszawa - Cytrynowa
4,9 kWp
warszawa - białołęka
6,5 kWp
firma fotowoltaiczna - Lukasz Bartkiewicz

Otrzymaj darmową wycenę

poznaj więcej szczegółówJaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?