data realizacji
27 lipca 2020
lokalizacja
Warszawa - śródmieście
Typ instalacji
moc
100 kWp

Instalacja fotowoltaiczna 100 kWp – Hotel Victoria Sofitel

W 2020 roku zostaliśmy wybrani do realizacji instalacji fotowoltaicznej na dachu kultowego Hotelu Victoria Sofitel, przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Elektrownia słoneczna zamontowana została na południowym i północnym skrzydle hotelu. Dzięki podzieleniu całości na dwie mikroinstalacje o mocy 49,92 kWp każda i podłączeniu ich do dwóch osobnych liczników energii, Orbis S.A., właściciel hotelu Victoria Sofitel, może rozliczać się z Zakładem Energetycznym, na uproszczonych zasadach jako prosument.

Oznacza to m.in., że ewentualne nadwyżki energii, wyprodukowanej np. w okresie letnim mogą być magazynowane u Operatora sieci, a potem odbierane kiedy produkcja jest niższa np. zimą.

Do montażu wykorzystaliśmy sprzęt najwyższej jakości:
✅ 312 paneli monokrystylicznych EXE Solar o mocy 320 Wp
✅ 4 inwertery austriackiej marki Fronius
✅ innowacyjny, holenderski system montażowy ESDEC

Dodatkowo, zgodnie z wymogami p-poż., instalacja zabezpieczona została wyłącznikami napięcia, które w czasie pożaru niwelują napięcie na modułach czyniąc akcję gaśniczą bezpieczną od strony fotowoltaiki.

Elektrownia słoneczna na hotelu Victoria Sofitel wykonana została z jednych najnowocześniejszych komponentów dostępnych na rynku światowym (!)

Zalety fotowoltaiki na Hotelu Viktoria to m.in.:
? brak ingerencji w strukturę dachu
? wyjątkowa odporność na działanie wiatru
? lekkość w porównaniu do innych systemów stosujących betonowe bloczki kotwiczące
? wysoka wydajność
? bezpieczeństwo
? wysoka estetyka wykonania

Montaż elektrowni zajął nam ok. 10 dni. Realizowany był na przełomie lutego i marca 2020 r. Musieliśmy zmierzyć się ze specyfiką budynku hotelowego i warunkami atmosferycznymi, ale nasze ekipy montażowe spisały się na medal!

Szacowana produkcja fotowoltaiki na Hotelu Victoria to ok. 105 200 kWh (105,2 MWh) rocznie.

Możesz mieć taką instalację nawet w ciągu 10 dni od dzisiaj!

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia z tej dziedziny. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.