fbpx

Realizacja

data realizacji

27 lipca 2020

lokalizacja

Warszawa - śródmieście

Typ instalacji

moc

100 kWp

Hotel Victoria Sofitel – Warszawa – 100 kWp

W 2020 roku zostaliśmy wybrani do realizacji instalacji fotowoltaicznej na dachu kultowego Hotelu Victoria Sofitel, przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Elektrownia słoneczna zamontowana została na południowym i północnym skrzydle hotelu. Dzięki podzieleniu całości na dwie mikroinstalacje o mocy 49,92 kWp każda i podłączeniu ich do dwóch osobnych liczników energii, Orbis S.A., właściciel hotelu Victoria Sofitel, może rozliczać się z Zakładem Energetycznym, na uproszczonych zasadach jako prosument.

Oznacza to m.in., że ewentualne nadwyżki energii, wyprodukowanej np. w okresie letnim mogą być magazynowane u Operatora sieci, a potem odbierane kiedy produkcja jest niższa np. zimą.

Do montażu wykorzystaliśmy sprzęt najwyższej jakości:
✅ 312 paneli monokrystylicznych EXE Solar o mocy 320 Wp
✅ 4 inwertery austriackiej marki Fronius
✅ innowacyjny, holenderski system montażowy ESDEC

Dodatkowo, zgodnie z wymogami p-poż., instalacja zabezpieczona została wyłącznikami napięcia, które w czasie pożaru niwelują napięcie na modułach czyniąc akcję gaśniczą bezpieczną od strony fotowoltaiki.

Elektrownia słoneczna na hotelu Victoria Sofitel wykonana została z jednych najnowocześniejszych komponentów dostępnych na rynku światowym (!)

Jej zaletami są m.in.:
? brak ingerencji w strukturę dachu
? wyjątkowa odporność na działanie wiatru
? lekkość w porównaniu do innych systemów stosujących betonowe bloczki kotwiczące
? wysoka wydajność
? bezpieczeństwo
? wysoka estetyka wykonania

Montaż elektrowni zajął nam ok. 10 dni. Realizowany był na przełomie lutego i marca 2020 r. Musieliśmy zmierzyć się ze specyfiką budynku hotelowego i warunkami atmosferycznymi, ale nasze ekipy montażowe spisały się na medal!

Szacowana produkcja tej instalacji fotowoltaicznej to ok. 105 200 kWh (105,2 MWh) rocznie.

Podobną instalację możesz mieć u siebie już w przyszłym tygodniu!

Sprawdź naszą ofertę, żeby dowiedzieć się jaka instalacja byłaby najlepsza dla Ciebie. Doradzimy, dobierzemy najlepsze rozwiązania i przeprowadzimy sprawny montaż. Zrealizujmy ją wspólnie!

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.