data publikacji
24 lipca 2019
czas czytania
5 min
kategoria
tagi
fotowoltaika

1 083 125,14 zł. Tyle nasi klienci w Warszawie zaoszczędzili dzięki dotacjom

Od 2017 r. klienci Twojej Energii zaoszczędzili łącznie ponad milion złotych dzięki dofinansowaniom na fotowoltaikę. Nasi specjaliści dopilnowali za nich wszelkich formalności. Łącznie udało nam się ograniczyć emisję dwutlenku węgla w Polsce już o około 1888 ton. Dziękujemy, że jesteście z nami po słonecznej stronie mocy!

Dzisiaj się chwalimy. Przez ostatnie trzy lata – patrząc z lotu ptaka czy drona – mocno zmieniliśmy wygląd stolicy. Byliśmy na Wilanowie, Bielanach, Bemowie i Wawrze. Ursynowie, Wierzbnie i Mokotowie. Wchodziliśmy na dachy naszych sąsiadów na zielonym Żoliborzu. Nasze instalacje pojawiały się w kolejnych dzielnicach, a klienci polecali nas sobie nawzajem – wybierając niezależność energetyczną i niskie rachunki za prąd.

Elektrownie słoneczne w całym kraju

Nasza ekipa montażowa zjeździła wzdłuż i wszerz województwo mazowieckie. Podłączaliśmy do energii słonecznej przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, gospodarstwa rolne, budynki użyteczności publicznej i inteligentne domy. Zasililiśmy czystą energią nawet lądowisko dla śmigłowców.

Wyjeżdżaliśmy zakładać instalacje fotowoltaiczne na Podkarpacie, Lubelszczyznę, Pomorze, Wielkopolskę, woj. lubuskie, świętokrzyskie…byliśmy z realizacjami prawie w całej Polsce.

Jako pierwsi w kraju zamontowaliśmy pięćdziesiątkę – instalację o mocy 50 kWp u naszego klienta – potężnej pieczarkarni w Wierzbnie, czyli maksymalnej zgodnie z nowelizacją ustawy o OZE. Ta potężna instalacja zajęła prawie 300 m2.

DCIM100MEDIADJI_0264.JPG

Później instalowaliśmy kolejne 50tki.

Niedawno też zamontowaliśmy naziemną instalację przy Ciepłowni w Karczewie – produkującej energię w opalanych węglem kotłach. Energia elektryczna pozyskiwana z OZE na terenie tego przedsiębiorstwa bilansuje negatywny wpływ konwencjonalnej produkcji na środowisko.

Ile zaoszczędziliśmy?

W samej Warszawie: 1 083 125,14 zł – i licznik cały czas bije. Nasi specjaliści kompletowali całą dokumentację i czuwali nad dochowaniem terminów. To oszczędności tylko z dotacji z urzędu m.st. Warszawy. 

– Już we wrześniu w stolicy ruszy kolejny nabór wniosków, w którym można otrzymać bezzwrotne dofinansowanie. Swoją ofertę, poza oczywiście klientami indywidualnymi, zaczynamy coraz mocniej kierować do wspólnot mieszkaniowych – to idealne rozwiązanie służące obniżeniu rachunków za prąd zużywany w przestrzeniach wspólnych np. do oświetlenia i ogrzania garażu lub klatek schodowych – tłumaczy Dagmara Batogowska, prezes Twojej Energii.

Poza Warszawą realizowaliśmy też wiele instalacji w ramach programu Prosument II, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czy Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa lubelskiego.

Ile ton CO2 nie trafiło do atmosfery?

Nasze mikroinstalacje, dzięki łącznej mocy wynoszącej 2,34 MW, ograniczyły emisję dwutlenku węgla w Polsce już o około 1888 ton. Cieszymy się, bierzemy udział w transformacji energetycznej w naszym kraju. Proekologiczny wymiar naszej pracy to coś, co nadaje jej sens i napędza nas do dalszego działania.

Dziękujemy, że jesteście z nami po słonecznej stronie mocy.

Jaki byłby koszt fotowoltaiki w Twoim domu?
Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?