data publikacji
31 sierpnia 2016
czas czytania
5 min
kategoria
tagi
fotowoltaika

Nie czekaj z inwestycją w fotowoltaikę!

Dlaczego inwestycję w fotowoltaikę warto zrobić już dziś? Powodów jest kilka. Sprawdź, dlaczego odkładając tę decyzję, każdego dnia pieniądze uciekają z Twojego portfela.

Po pierwsze, technologia paneli solarnych rozwija się bardzo stabilnie i bez nagłych rewolucji, tak jak w przypadku komputerów czy telefonów. Dlatego nie ma co czekać na spadek ceny lub nagłe ulepszenie istniejącej technologii. Fotowoltaika, której używamy dziś, od tej z lat ‘60 różni się naprawdę nieznacznie. Często pojawiają się wzmianki o nowoczesnych rozwiązaniach, które mają usprawnić produkcję prądu z energii słonecznej, jednak już obecne instalacje fotowoltaiczne świetnie sobie z tym radzą. Zazwyczaj pokrycie nawet części połaci dachu panelami solarnymi pozwala wyprodukować energię wystarczającą do zaspokojenia 100% potrzeb gospodarstwa domowego. Dobrze dobrana instalacja pozwala także zmagazynować zapasy energii, której nie zużyjemy od razu. Oczywiście z niecierpliwością czekamy na efekty prac Olgi Malinkiewicz nad perowskitami, jednak takie badania i zaadaptowanie produktu na rynek mogą zająć wiele lat.

Dotacje

Drugim powodem są ogromne oszczędności. Na instalacje fotowoltaiczne cyklicznie pojawiają się dotacje i dofinansowania, które pozwalają zaoszczędzić nawet połowę wydatków związanych z montażem. Od 1 września rozpoczyna się nabór na dofinansowania z budżetu m. st. Warszawa: składając przygotowany przez nas wniosek otrzymasz 40% dotacji ze stołecznego budżetu oraz 10% EKO-rabatu udzielanego tylko przez Twoją Energię! Oszczędzanie na rachunkach za prąd odczujesz już po 1 roku użytkowania instalacji – Twoje opłaty będą nawet o 90% niższe. W ten sposób po ok. 5 latach zwraca się całkowity koszt związany z założeniem instalacji w Twoim domu lub firmie. Zysk z takiej instalacji jest pewny, ponieważ działają one bezawaryjnie nawet ponad 25 lat! Jedynie od Ciebie zależy, jak szybko zaczniesz oszczędzać na rachunkach za prąd.

Jako ostatni argument warto przywołać artykuł Gazety Wyborczej, który parafrazuje ostrzeżenie Polskich Sieci Energetycznych: w Polsce w roku 2021 zacznie brakować prądu i nie będzie możliwości pokrycia tych braków. W Polsce ok. 90% wyprodukowanej energii pochodzi z elektrowni węglowych, które wykorzystują nieodnawialne i szkodliwe dla środowiska źródła tego surowca. Inwestycja w fotowoltaikę to przede wszystkim bezpieczeństwo, brak przerw (w przypadku instalacji hybrydowych i wyspowych) i uniezależnienie się od dostaw prądu z sieci, a w związku z tym stały dostęp do energii elektrycznej wyprodukowanej we własnym odnawialnym i ekologicznym źródle.

Podsumowując, jeżeli planujesz założyć własną instalację fotowoltaiczną w gospodarstwie domowym, rolnym lub przedsiębiorstwie, zacznij działać już teraz i skontaktuj się z nami. Inwestycja w fotowoltaikę gwarantuje pewny zysk i przynosi same korzyści!

Jaki byłby koszt fotowoltaiki w Twoim domu?
Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?