instalacja pv dla domu
data publikacji
29 lipca 2020
czas czytania
5 min
kategoria
tagi
fotowoltaika

Instalacja pv dla domu da Ci większe możliwości

Stały postęp technologiczny w różnych dziedzinach sprawia, że energia elektryczna jest niezbędna do funkcjonowania współczesnej cywilizacji. Potrzebują jej dosłownie wszyscy, wielkie firmy i mali przedsiębiorcy, rolnicy i indywidualni konsumenci. Im bardziej zinformatyzowany i zautomatyzowany jest dom lub firma, tym więcej energii potrzebuje i tym częściej instalacja pv dla domu może zaspokoić te potrzeby.

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają zmienić podejście do wykorzystania energii elektrycznej w domu czy w firmie. Dzięki nim możemy pozwolić sobie na rozwiązania, które zwiększą estetykę miejsca, w którym żyjemy i komfort życia. Możemy bardziej oświetlić dom i ogród, zbudować zieloną przez cały rok, przeszkloną werandę lub nie martwić się o „paliwo” dla samochodu elektrycznego.

Jak oszacować roczne zapotrzebowanie na energię

W celu oszacowania rocznego zużycia energii, należy sumę naszych wszystkich rachunków liczonych w kWh za ostatni rok podzielić przez 1000. Przykładowo, dla gospodarstwa domowego, którego roczne zużycie wynosi ok 4000 kWh energii, optymalna będzie instalacja o mocy około 4 kWp. Pod uwagę należy również wziąć planowane zmiany większego pobór energii, np. montaż ogrzewania podłogowego, czy pompy ciepła do ogrzewania wody. Jeśli planujemy taki zakup, instalacja powinna być odpowiednio przewymiarowana, żeby zaspokoić także nasze przyszłe zwiększone potrzeby. Takie obliczenia mają zastosowanie tylko dla osób fizycznych i rolników nieprowadzących działalności gospodarczej.

Do obliczenia szacunkowej wartości inwestycji możesz skorzystać z kalkulatora fotowoltaicznego.

Zadzwoń do nas, to przygotowujemy indywidualną ofertę biorącą pod uwagę wszystkie powyższe czynniki oraz bardziej złożone wymagania.

W projekcie uwzględnimy też przyszłe potrzeby energetyczne w Twoim domu, tak by instalacja pv mogła Ci długo służyć.

Jaki byłby koszt fotowoltaiki w Twoim domu?
Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?