fbpx
Instalacja fotowoltaiczna - Warszawa ul. Cytrynowa

Realizacja

data realizacji

22 października 2019

lokalizacja

Warszawa

Typ instalacji

moc

4,9 kWp

Instalacja fotowoltaiczna hybrydowa 4,9 kWp – Warszawa, ul. Cytrynowa

Klient zadzwonił do nas z polecania i miał bardzo konkretne pytanie „Czy realizujecie instalacje hybrydowe?” Nasza odpowiedź była oczywiście twierdząca, chociaż tego typu instalacje wdrażamy tylko w sytuacjach, kiedy jest to konieczne, bo są droższe niż instalacje on-grid. Klient bardzo dobrze wiedział czego chce i miał dużą wiedzę teoretyczną na temat systemów fotowoltaicznych oraz dysponował wykazem wyłączeń prądu z ostatniego 1,5 roku wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenie. Zależało mu by instalacja zapewniała dostawy prądu podczas wyłączeń oraz wytwarzała na tyle dużo energii w dzień, by jej część „magazynować” w sieci energetycznej, a część w baterii. Rozwiązanie miało pokryć całoroczne zapotrzebowanie na prąd, a bateria mała być wykorzystywana tylko w czasie wyłączeń. Klient wiedział też, że potrzebne będą specjalne rozwiązania, bo powierzchnia skośnej połać dachu była za mała by pokryć to zapotrzebowanie.

Na podstawie rachunku za prąd i zdjęć nieruchomości zrobiliśmy wstępną wycenę, a następnie po wizji lokalnej szczegółową i szybko podpisaliśmy umowę.

Wspólnie z klientem wybraliśmy panele monokrystaliczne LG 330W, falownik hybrydowy Fronius oraz baterię. Zapewnienie mocy 4,9 kWp wymagało instalacji 15 paneli, których łączna powierzchnia była większa niż powierzchnia jednej połaci dachu. Ostatecznie na skośnej połaci dachu zostało zainstalowanych 11 paneli, a na płaskiej 4. Ze względu na potrzebę doboru maksimum mocy dla każdej części instalacji osobno konieczne było zastosowanie dwóch przyłączy do falownika.

Równolegle nasi doradcy pomogli klientowi złożyć wniosek o dotacją z M. st. Warszawa. Klient otrzymał 7425zł (4.95×1500 zł).

Instalacja hybrydowa przy ul. Cytrynowej to całkowicie samowystarczalna mikro-elektrownia słoneczna (mirkoinstalacja fotowoltaiczna). Instalacja ogranicza rachunki oraz zapewnia prąd nocą i w okresie wyłączeń.

Instalacja hybrydowa to taka, która umowżliwia całkowitą niezależność od dostaw prądu z Zakładu energetycznego. Inwerter o funkcji hybrydy, w razie braku dostaw prądu przełącza się na pracę w systmie wyspowym chroniąc odbiorce przed niespodziewanymi wyłączeniami.
Podobną instalację możesz mieć u siebie już w przyszłym tygodniu!

Sprawdź naszą ofertę, żeby dowiedzieć się jaka instalacja byłaby najlepsza dla Ciebie. Doradzimy, dobierzemy najlepsze rozwiązania i przeprowadzimy sprawny montaż. Zrealizujmy ją wspólnie!

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.