zlikwiduj kopciucha
data publikacji
2 grudnia 2020
czas czytania
5 min
kategoria
tagi
fotowoltaika

Zlikwiduj kopciucha i załóż fotowoltaikę

Zlikwiduj kopciucha, czyli piec na paliwo stałe lub olej opałowy. Masz obowiązek wymienić tego typu kocioł do końca 2022 roku na taki, który spełnia wymogi klasy 3, 4 lub 5. Jeśli zrobisz to jeszcze w tym roku, otrzymasz do 100% dofinansowania do wszystkich kosztów wymiany „kopciucha”. W kolejnych latach wysokość dotacji zmaleje do 90% (2021 r.) i do 70% (2022 r.) kosztów wymiany. W ramach tego samego wniosku o dotację możesz uzyskać dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Założymy panele i wymienimy kocioł

Nie warto PŁACIĆ MANDATU – WYMIEŃ PIEC i załóż instalację fotowoltaiczną. Robiąc to jednocześnie możesz uzyskać 25 000 zł dotacji. Co więcej wnioski o udzielenie dotacji na realizację takiej łączonej inwestycji możesz składać przez cały rok. Pomożemy Ci złożyć wniosek, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu, założymy panele i wymienimy kocioł.

Nie musisz czekać do końca marca 2021 roku na rozpatrzenie Twojego wniosku na fotowoltaikę w ramach dotacji warszawskiej.

Jeśli złożysz wniosek o dotację na wymianę „kopciucha” i na instalację fotowoltaiczną, która będzie współpracować z nowym, ekologicznym źródłem ciepła, będziesz mógł skorzystać z wyższych kwot dotacji, niż w przypadku wnioskowania o samą fotowoltaikę.

Składając wniosek w 2021 roku możesz uzyskać nawet 25 000 zł dotacji.

Przypominamy, że w przypadku wniosków o udzielenie dotacji złożonych w 2021 roku wysokość dotacji wyniesie 90% obliczonej kwoty, a w roku 2022 już tylko 70%. Ostateczna kwota dofinansowania wyliczana jest dopiero po weryfikacji wniosku o udzielenie dotacji. Zgłoś się już dziś do Twojej Energii, a pomożemy Ci wypełnić wszystkie formalności.

Na koniec weź pod uwagę informacje dotyczące akcji „Zlikwiduj kopciucha”:

1. Wnioski o udzielenie dotacji na realizację inwestycji polegających na modernizacji kotłowni w nieruchomościach + fotowoltaika można składać przez cały rok.

2. Rozpoczęcie realizacji inwestycji, w tym ponoszenie wydatków, nie może nastąpić przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji.

3. Termin zakończenia realizacji i rozliczenia inwestycji zostanie wyznaczony w umowie o udzielenie dotacji.

Więcej informacji na stronie Urzędu – Dotacje dla mieszkańców na inwestycje ekologiczne.

A tym czasem naszą ofertą na wymianę kotła i złożenie fotowoltaiki znajdziesz na stronie WYMIANA KOTŁA + FOTOWOLTAIKA

Jaki byłby koszt fotowoltaiki w Twoim domu?
Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?