fbpx

Blog

data publikacji

16 listopada 2018

czas czytania

5 min

PKP uruchamia stacje do ładowania samochodów elektrycznych

Polskie Koleje Państwowe uruchomiły pierwsze ładowarki do samochodów elektrycznych przy dworcach kolejowych na śląsku. Prof. Martin Green, “ojciec fotowoltaiki”, został nagrodzony w Moskwie za badania i pracę na rzecz rozwoju fotowoltaiki. A w Niemczech udział OZE w krajowym miksie energetyczny wzrósł do 38 proc.

Przegląd wiadomości ze świata fotowoltaiki.

1. Od piątku, 9 listopada, właściciele samochodów elektrycznych skorzystają z czterech stacji do ładowania. Pierwsze ładowarki, uruchomione przy dworcach kolejowych PKP, zainstalowano w województwie śląskim – pisze portal gramwzielone.pl

Stacje powstały przy dworcach Częstochowa, Gliwice, Katowice i Katowice Ligota – z gniazdami ładującymi o mocy 22 kW. Można przy nich jednocześnie ładować dwa samochody jednocześnie. Oby tak dalej!

2. Udział OZE w Niemczech? Już 38 proc. W trzech kwartałach 2018 r. udział energii z odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym dobił do poziomu 38 proc. To o trzy procent więcej niż w roku poprzednim – pisze portal swiatoze.pl. Polsce pozostaje tylko brać przykład.

Według niemieckiego Centrum Badań nad Energetyką Słoneczną i Wodorową i Stowarzyszenia Energii Wiatrowej i Wodnej sektor solarny zwiększył produkcję o 16 proc. – aż do łącznego poziomu 41 TWh

3. Prof. Martin Green, nazywany “ojcem fotowoltaiki” zdobył w Moskwie nagrodę Global Energy Prize. – pisze portal globenergia.pl. Doceniono go za badania i pracę na rzecz rozwoju fotowoltaiki. Global Energy Prize to przyznawana corocznie nagroda za najważniejsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie problemów energetycznych świata. Jest jedną z najistotniejszych nagród dla naukowców na świecie.

Prof. Greena, dyrektora Australian Center for Advanced Photovoltaics na Uniwersytecie Nowej Płd Walii, uhonorowano za “zrewolucjonizowanie wydajności kosztów fotowoltaiki”. Jego głównym wynalazkiem Greena jest ogniwo PERC (Passivated Emitter and Rear Cell). Tego typu ogniwa stanowią obecnie ¼ światowej produkcji ogniw solarnych.

Razem z naukowcem Sergeyem Alekseenko, otrzymał nagrodę 39 milionów rubli (czyli około 820 tys. dolarów). Green został wybrany spośród 44 kandydatów z 14 krajów, wśród których był też Elon Musk.

Wiemy jak trudny jest wybór właściwego wykonawcy…

Chcemy Ci pomóc podjąć tę decyzję tak abyś miał pewność, że jest właściwa. W tym celu przygotowaliśmy przewodnik „5 kroków do darmowego prądu ze słońca”. Zapoznaj się z nim klikając w poniższe linki:

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!
Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.