fbpx

Blog

data publikacji

23 października 2018

czas czytania

5 min

W Czarnobylu produkuje się teraz energię słoneczną

Rozpoczynamy nowy cykl przeglądu prasy o fotowoltaice, OZE i czystej energii. Będziemy wam podpowiadać najciekawsze artykuły z informacjami z branży: innowacje, zmiany prawa i praktyczne wskazówki.

W Czarnobylu, obok zniszczonej elektrowni jądrowej, uruchomiono niedawno farmę fotowoltaiczną. W USA Huragan Florence nie zniszczył instalacji fotowoltaicznych.

A w Polsce, we Wrocławiu spółdzielnia mieszkaniowa pomaga uniwersytetowi w przejściu na czystą energię.

Przegląd wiadomości ze świata fotowoltaiki.

1. 32 lata temu doszło do awarii reaktora atomowego w Czarnobylu. Teraz na tym terenie produkuje się energię słoneczną. Niedawno obok elektrowni uruchomiono farmę solarną, złożoną z aż 3,8 tys. modułów PV – pisze portal swiatoze.pl

Na razie elektrownia ma moc 1 MW i pozwala zasilić prawie 2 tys. mieszkań. Docelowo jednak moc instalacji ma wynieść 100 MW do końca 2019 r.!

2. Huragan Florence miesiąc temu uderzył w wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Najwięcej zniszczeń dokonał w Karolinie Północnej. Dwóch największych operatorów energii słonecznej z tego regionu nie odnotowało jednak większych zniszczeń na swoich farmach fotowoltaicznych. Duke Energy twierdzi, że wiatr uszkodził tylko 12 paneli w jednej z jego instalacji, co stanowiło 1 proc. inwestycji – pisze portal globenergia.pl

Panelom słonecznym nie straszny wiatr – są tak zaprojektowane, aby wytrzymywały nawet podmuch z prędkością 220 km na godzinę.

3. We Wrocławiu powstała największa w Polsce elektrownia fotowoltaiczna, umieszczona na dachach bloków mieszkalnych Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe. Korzysta z niego 15 tys. wrocławian. Spółdzielnia chce teraz pomóc sąsiadującemu z nią Uniwersytetowi Ekonomicznemu w przejściu na energię odnawialną – donosi portal gramwzielone.pl.

Uniwersytet i spółdzielnia podpisały ostatnio porozumienie o partnerstwie. Chcą współpracować na rzecz poprawy środowiska. Korzystając z doświadczeń spółdzielni, Uniwersytet Ekonomiczny zaczyna montować panele fotowoltaiczne na swoim kampusie. W ciągu 10 lat chce być niezależny energetycznie.

Wiemy jak trudny jest wybór właściwego wykonawcy…

Chcemy Ci pomóc podjąć tę decyzję tak abyś miał pewność, że jest właściwa. W tym celu przygotowaliśmy przewodnik „5 kroków do darmowego prądu ze słońca”. Zapoznaj się z nim klikając w poniższe linki:

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!
Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.