SolarCoin Twoja Energia
data publikacji
13 marca 2018
czas czytania
5 min

Twoja Energia zaczyna korzystać z SolarCoin – waluty zasilanej słońcem!

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce, Twoja Energia zaczyna korzystać z SolarCoin – kryptowaluty, która na całym świecie wynagradza produkcję energii słonecznej. Nasi klienci będą mogli otrzymać tę cyfrową walutę za samo wytwarzanie energii słonecznej. Za darmo! Przeczytajcie, czym jest SolarCoin, czym różni się od innych kryptowalut oraz jak można go wykorzystać. Opcja dostępna tylko dla chętnych!

SolarCoin (SLR) to połączenie technologii stojącej za Bitcoinem z czymś bardzo realnym – energią słoneczną. Kryptowalutę tę emituje międzynarodowa organizacja SolarCoin Foundation. To wirtualne monety, które mogą otrzymać właściciele instalacji fotowoltaicznych za każdą megawatogodzinę wyprodukowanej energii.

SLR – zasady przyznawania

W przeciwieństwie do tradycyjnych kryptowalut, które powstają w wyniku operacji matematycznych przetwarzanych przez komputery, SolarCoin jest przyznawany na zasadzie mil w programach lojalnościowych linii lotniczych w przeliczeniu 1 SLR za 1 MWh. Za darmo – jako dodatkowa zachęta! Wystarczy zarejestrować instalację (wyposażoną w monitoring online) na stronie Fundacji i pobrać bezpłatny “portfel” – aplikację, na której przechowuje się “monety”. Nasi pracownicy pomogą w zainstalowaniu i skonfigurowaniu oprogramowania. Instalacja fotowoltaiczna na dachu siedziby Twojej Energii przeszła już pozytywną weryfikację i do naszego portfela trafiły pierwsze monety. Każdy nasz klient otrzyma możliwość skorzystania z tego dodatkowego źródła dochodu z instalacji fotowoltaicznej.  

SolarCoiny są przyznawane raz na pół roku (za pierwszym razem właściciel instalacji otrzymuje je w ciągu tygodnia od zarejestrowania). Przykładowo właściciel instalacji o mocy 7 kW otrzyma rocznie 9,198 SLR (ilość przyznawanych SLR oblicza się według wzoru: 1,314 x Moc Nominalna instalacji w kW). Jeżeli klient ma już działającą instalację, może otrzymać SolarCoin także za energię wyprodukowaną w przeszłości, począwszy od 1 stycznia 2010 r.

Kurs SolarCoin można śledzić np. tutaj

Ideą stojącą za SolarCoin jest promocja fotowoltaiki – SLR ma być nagrodą za pozytywny wpływ na rozwój energetyki odnawialnej.  SLR ma realne podstawy: instalacje fotowoltaiczne z roku na rok stają się coraz tańsze, a energetyka węglowa coraz droższa – i cały świat od niej odchodzi w odpowiedzi na zmiany klimatyczne.

SLR – przyszłość

Fundacja SolarCoin planuje emitować tę kryptowalutę przez następnych 40 lat, w ciągu których mają być wyprodukowane miliony watów energii słonecznej. SolarCoin wynagradzając tę produkcję tym samym ma być pewną alternatywą dla państwowych systemów wsparcia energetyki słonecznej. Jednocześnie SLR będzie skracał czas zwrotu z inwestycji w instalacje fotowoltaiczne – im więcej pozyskanej energii słonecznej (im więcej posiadaczy SolarCoinów), tym tańsza będzie energia elektryczna pozyskiwana z tych źródeł.

O wiarygodności SolarCoin dodatkowo świadczy to, że pisano o nim w artykułach naukowych i technologicznych w 23 krajach (m.in. w Scientific American, the New Scientist, Solar Choice).

Klienci Twojej Energii będą mogli SolarCoin wymienić na niezależnych giełdach w dowolnym momencie na Bitcoina, i dalej na dolary, euro i złotówki. Jednak bardziej opłacalne będzie potraktowanie SLR jako długoterminowej inwestycji.

Więcej na temat kryptowalut:

Panele solarne a inwestycja w kryptowaluty.

Jaki byłby koszt fotowoltaiki w Twoim domu?
Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia z tej dziedziny. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Jaki byłby koszt instalacji w Twoim domu?