fbpx

Blog

data publikacji

17 stycznia 2020

czas czytania

5 min

Twoja Energia podpisała porozumienie z NFOŚiGW w ramach programu “Mój Prąd”

Kolejne ułatwienia dla naszych klientów! Twoja Energia jako jedna z kilku firm z branży fotowoltaicznej w Polsce podpisała porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu dotacji “Mój Prąd” – 5000 zł dla każdego polskiego domu. Dzięki temu nasi klienci znacznie sprawniej otrzymają dofinansowanie na swoją instalację.

13 stycznia ruszył drugi nabór wniosków do programu “Mój Prąd”. 

– Podpisaliśmy właśnie porozumienie z NFOŚiGW, które reguluje zasady współpracy i przyspiesza proces pozyskiwania dotacji w programie. Wnioski składane za naszych klientów będą oceniane w przyspieszonym trybie. – mówi prezes spółki Twoja Energia, Dagmara Batogowska-Zwierz.

Dotychczas porozumienie podpisało tylko pięć firm w Polsce. – Dążymy do tego, żeby wnioskodawcy programu „Mój Prąd” jeszcze szybciej i sprawniej otrzymywali dotacje na przydomową fotowoltaikę, stąd pomysł wprowadzonego dla instalatorów PV ułatwienia – mówił prezes NFOŚiGW Piotr Woźny. – Podpisane porozumienie usprawni proces przyjmowania i oceny wniosków, co przyniesie korzyści naszym beneficjentom – dodał.

Pakietowe przekazywanie wniosków

Porozumienie pozwoli nam przekazywać pakietowo wnioski o dotacje do NFOŚiGW – jednorazowo więcej niż 20. Do tego przed ich złożeniem będziemy mogli wysyłać drogą elektroniczną dane wnioskodawców, co ułatwi funduszowi planowanie pracy i szybszą wypłatę dofinansowań. Ograniczy to formalności po stronie naszych klientów do minimum.

“Mój Prąd” to jeden z największych rządowych programów finansowania fotowoltaiki w Europie dla osób fizycznych – aż miliard złotych na rozwój przydomowych źródeł energii odnawialnej. Pierwszy nabór wniosków był wielkim sukcesem. . – W ciągu niespełna trzech miesięcy funkcjonowania programu zweryfikowaliśmy ponad 9 tys. wniosków, z czego do dofinansowania zakwalifikowaliśmy ponad 6,3 tys. na 32,7 mln zł – mówił wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski.

“Mój Prąd” – 21 proc. wniosków odrzuconych

Środki przyznawane są na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”. Do tego aż 21 proc. złożonych dotychczas wniosków o dotacje w ramach programu zostało odrzuconych. Żaden z wniosków naszej firmy nie znalazł się w tej grupie – mamy 100 proc. skuteczność.

Nasi doradcy – we współpracy z NFOŚiGW – załatwią za Was wszelkie formalności. Zapraszamy do kontaktu!

Wiemy jak trudny jest wybór właściwego wykonawcy…

Chcemy Ci pomóc podjąć tę decyzję tak abyś miał pewność, że jest właściwa. W tym celu przygotowaliśmy przewodnik „5 kroków do darmowego prądu ze słońca”. Zapoznaj się z nim klikając w poniższe linki:

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia fotowoltaiki. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!
Chcesz otrzymać szybką i darmową wycenę instalacji?
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
lub zadzwoń do nas:
Podaj nam swój numer, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 5 minut, żeby porozmawiać o wycenie i specjalnej ofercie dla Ciebie.
Zadzwoń lub napisz do nas
biuro@twojaenergia.pl
Chcesz otrzymać darmową wycenę? Porozmawiajmy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.