fbpx

Blog

data publikacji

30 stycznia 2020

czas czytania

5 min

Wrocław zwalnia budynki z instalacją fotowoltaiczną od podatku od nieruchomości

Miasto Wrocław promuje słoneczną energię. Osoby, które zamontują instalację fotowoltaiczną będą mogły zostać zwolnione z podatku od nieruchomości.

Miejscy radni przyjęli uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości budynków lub ich części podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektora słonecznego lub pompy ciepła.

Żeby uzyskać zwolnienie od podatku od nieruchomości trzeba:

(1) zgłosić planowaną inwestycję do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej przyjętego uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia;

(2) ponieść nakłady w wysokości co najmniej 15 tys. zł netto;

(3) złożyć wniosek do końca 2020 r

(4) wpisać inwestycję do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Nasi specjaliści pomogą Wam wypełnić te formalności.

Projekt ma poprawić jakość klimatu we Wrocławiu przez promowanie podłączania budynków lub ich części do tzw. niskoemisyjnych źródeł energii.

Maksymalne zwolnienie nie może przekroczyć nakładów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. W przypadku nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, zwolnienie nie może przekroczyć równowartości 200 tys. euro.

Twoja Energia jest liderem na polskim rynku fotowoltaiki – działamy w całym kraju, pracujemy z solidnym sprzętem i zapewniamy rozwiązania dopasowane do rzeczywistych potrzeb naszych klientów i ich rodzin.

Inne ulgi podatkowe 5 ulg podatkowych dla posiadaczy fotowoltaiki.

Gwarantujemy rachunek za prąd 0 zł!

Pokrywamy w całości koszt zakupu prądu jeżeli Twój rachunek (z wyłączeniem opłat stałych) będzie wyższy niż 0 zł. Sprawdź szczegóły promocji w sekcji Promocje.

Artboard 10 copy

ABC Fotowoltaiki - podręcznik

Przeczytaj nasz ABC Fotowoltaiki – podręcznik, aby w przystępny sposób poznać podstawowe zagadnienia z tej dziedziny. Wpisz swój adres e-mail poniżej, a otrzymasz go mailem.

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie...

500

złotych

zniżki od ceny podanej w ofercie przez konsultanta!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.